wtorek, 23 sierpnia 2011

Skóra przetłoczenia

Ostatnio zajmowałem się przenoszeniem wzoru na skórę do siedzenia. Dzięki specjalnej czarnej farbie efekt będzie trwały i wyrazisty. Całość będzie jeszcze woskowana na gorąco i natłuszczana, ale dopiero, gdy skóra trafi na siedzenie. Po woskowaniu wzór nabierze głębi, skóra lekko pociemnieje. Jest to jedno z pierwszych przetłoczeń i powiem tyle, że kolejne będą lepsze:)

  Zwykły ołówek automatyczny idealnie nadaje się do przenoszenia wzoru na skórę.
Tłoczenie wilgotnej skóry.
Efekt po malowaniu, przed woskowaniem i natłuszczaniem.

piątek, 12 sierpnia 2011

Budowa choppera

Stało się chopper w końcu nabiera kształtów. Dzięki pomocy Waldemara, który użyczył mi swojego TIG'a mogłem pchnąć prace do przodu. Po zamontowaniu zbiornika pojawiły się pierwsze pozytywne komentarze:) Moc jest z Oen i z każdym dniem lista rzeczy do zrobienia zmniejsza się. Niedługo wielkie polerowanie. Były już pierwsze próby z czernieniem śrub i innych detali. Na razie muszę znaleźć dobry sposób na piaskowanie drobiazgów, bo ręce już mówią dość.
Pozdrawiam
Oen



 

 

 


 
 Ukryty kierunkowskaz.
Motyw z czaszką będzie wytłoczony na siedzeniu.

środa, 6 lipca 2011

Jak zrobić zbiornik paliwa

Czy jesteście ciekawi jak wykonać zbiornik paliwa do motocykla? Ja byłem bardzo ciekawy, tak bardzo, że dzięki uprzejmości Steel Choppers mogłem wykonać go wspólnie z nimi. Poniżej foto relacja z budowy.
Zbiornik wykonany został z arkusza blachy o grubości 0, 8mm. Na początku wycina się szablony, które później formuje się młotkami lub innymi narzędziami.


Następnie, aby ograniczyć możliwość wycieku paliwa spód boków uformowano na spęczarce.
Góra zbiornika została wyklepana następnie wygładzona na kole angielskim.
 
 
Całość pospawano uzyskując takie oto cudo. Brakuje jeszcze tulejki kranika będzie przyspawana, gdy zamontuję zbiornik w motocyklu. Korek jest wykonany z aluminium, ale nie odebrałem go jeszcze. 

niedziela, 19 czerwca 2011

Kask malowanie

Mój stary kask mając chwilę czasu odświeżyłem kolorem innym niż czarny. W słońcu podczas malowania mieniące się kolory aż oślepiały swoim blaskiem;) Szybki nie zakładałem, bo jest strasznie porysowana. W sumie, po co komu szybka:) 

W cieniu kolor kasku jest zwykłym szarym, ale w słońcu mieni się różnymi kolorami,
jak w powiększonym fragmencie - efekt hologramu.

środa, 1 czerwca 2011

Wspomnienie komar 2352

Komar 2352 od niego przygoda nabrała tempa. Pierwsza kompletna reanimacja starego wraka sięgająca roku 2006. Godziny czyszczenia, malowania, polerowania i montażu, aby móc cieszyć się z sukcesu. Zdjęcia robione w szalonej rozdzielczości, ale cóż takie właśnie są początki :) Komar jako pierwszy ożywiony owad ma u mnie dożywocie i ogromny sentyment.

 Najstarsze zdjęcie z matowania i czyszczenia.


 Nowe kolory i tapicerka.






 Tak wyglądał komar 2352 jak go fabryka stworzyła.
Ja wyrzuciłem "kwadratowy" silnik i zastąpiłem go "okrągłym" z sztywnego komara.

poniedziałek, 16 maja 2011

Detale, detale...

Detale, detale to one pochłaniają mój czas. Kolejne drobiazgi kierownica pospawana ze stali kwasowej. W otworach będą zamontowane kierunkowskazy. Błotnik tylni wykonany dzięki pomocy Steel Choppers. Dziś są to półfabrykaty przeznaczone do dalszej obróbki. 



 Puszka mocująca licznik do półki górnej.
 

sobota, 30 kwietnia 2011

Akumulator puszka

Puszka na akumulator wykonana z blachy aluminiowej, zaś dekielki ze stalowej. Znów post kończy okres mojego wolnego czasu. Kolejne projekty i ukończenie starych wkrótce:)

 Dekielki są zabezpieczone olejem gdyż bardzo szybko "gołą" blachę pokrywa rdza.

Fabrykanty do chopper'ka

środa, 27 kwietnia 2011

Budowa kierunkowskazów

Przez jakiś czas kolejno kompletuję części do swojego wehikułu. Dziś pokarzę jak wykonałem światła na led'ach.

 Na początku sprawdza się czy układ połączeń działa i świeci jak powinien. Następnie trawi się płytkę z PCB, która jest podstawą dla diód led. 
 Próba działania:)
 Próby tylnej lampy zbudowanej na diodach superflux.
Białe led'y zostaną pomalowane czerwoną farbą, ponieważ ich główny cel to podświetlanie tablicy rejestracyjnej na biało, a nie wszystkiego wokoło.

czwartek, 31 marca 2011

Jawa 350TS elektroniczny zapłon c.d.

Dziś wrzucam fragmenty obronionej pracy. Opisany został w niej: zapłon elektroniczny i konwencjonalny na przykładzie Jawy 350TS; schemat układu oraz instrukcja jak go wykonać. Dodatkowo zamieściłem bibliografię, która jest źródłem wiedzy, na temat kabelków w motocyklu.


Link:
http://ge.tt/9NaUfLB/v/0


piątek, 25 lutego 2011

Moduł zapłonowy jawa 350ts

Wykonany niedawno projekt modułu zapłonowego do Jawy 350TS. Pasuje do motocykli z instalacją 12V oraz liczbą cylindrów nie większą niż dwa. Mozaikę ścieżek wykonałem w programie Sprint Layout. Specjalnie jej nie publikuję gdyż jest elementem pracy inżynierskiej która nie jest jeszcze obroniona.

 Schemat ideowy dla jednego cylindra. P-przerywacz, C.Z. -cewka zapłonowa


środa, 2 lutego 2011

Shl m11 - reaktywacja

W 2008 roku kupiłem spod okolic Rzeszowa shl m11. Zabytek na który polowałem kilka już lat był w dobrym stanie co najważniejsze miał oryginalne drobiazgi, ale po kilku miesiącach jazdy okazało się, że rama jest pęknięta. Rozpoczął się etap reanimacji, który trwał do sierpnia 2010.  W skrócie wyglądał mniej więcej tak: kupowanie, remont silnika, polerowanie, spawanie, szlifowanie, szpachlowanie, malowanie,  kupowanie i na koniec pusta sakiewka:) Shl wygląda i jeździ tak jak powinna, sezon wkrótce... projekt remontu zakończony:)

Zdjęcie przed zakupem. Pozdrawiam byłego właściciela:)
 
 
  
Błotnik tylny w większości "oryginalnych" zabytkach to sito.
Zestaw zrób to sam już aktywny.
  Szpachlowanie - i masz dość remontów na wiele miesięcy. 
 
 
 
 
Już na kołach, ale do końca daleko.
 
Koniec?