sobota, 14 kwietnia 2018

Suzuki VX800 wymiana sprzęgła

Suzuki VX800 czyli miejska wersja choppera - Intruder. Motocykl kupiłem w dobrym stanie oryginalny lakier, dobrze zsynchronizowane gaźniki i działające osprzęty przekonały mnie do tego egzemplarza. Motocykl dobrze się prowadzi przyśpiesza niemal na każdym biegu równie dobrze dzięki dosyć dużemu momentowi obrotowemu. Jest dość sztywny i dlatego w niedalekiej przyszłości wymienię olej w przednim zawieszeniu i wyreguluję tylne amortyzatory niemniej jednak nie jest to zadanie na początek. Gdyż aby móc dalej cieszyć się z jazdy i nie martwić o awarię na trasie wykonałem w zaprzyjaźnionym warsztacie wymianę „strzelającego” już przy końcu sprzęgła, płynów oraz filtrów.
Posmarowaliśmy co było do posmarowania, a wymieniliśmy co było do wymiany ;) Teraz pozostało już tylko jeździć i cieszyć się powiewem wiatru ;)

Koszt wymiany sprzęgła i płynów:
- Olej 126,00zł
- Filtr oleju 19,50zł
- Filtr powietrza 42,00zł
- Uszczelka pokrywy sprzęgła 23,51zł
- Świeca zapłonowa (2szt.) 17,00zł
- Tarcze sprzęgła 186,00zł
- Przekładki sprzęgła 92,00zł
- Uszczelka głowicy (4szt.) 32,00zł
- Sprężyny 72,00zł
- Miedziane podkładki pod śruby 8,00zł

Nie obyło się bez niespodzianek jak filtr powietrza, który składał się z „druciaków” do mycia naczyń. Cóż przynajmniej znalazłem powód strzelania motocykla przy gwałtownym zmniejszaniu obrotów oraz metalicznego pogłosu przy odpalaniu na zimnym silniku. Czasami tracę wiarę w ludzi jak widzę takie wynalazki, ale co się dziwić 42,00 zł kontra 8,00zł pewnie przekonało poprzedniego właściciela.
W przyszłości planuję kilka drobnych usprawnień jak uchwyt na nawigację, gniazdo do ładowania USB czy wymiana żarówek na LED’owe. Nie ma tego dużo, ale i nie miało być, ponieważ Suzuki ma służyć do turystyki i codziennej jazdy w mieście.

Poniżej podaję linki do książki serwisowej Suzuki VX800 w języku angielskim.  

Pod trzema śrubami znajdują się podkładki miedziane uszczelniające dekiel.
Wymienione sprzęgło uwagę należy zwrócić na śruby i sprężyny ponieważ mają różną długość.
 
Niespodzianka przy wymianie filtra oj nie ładnie :/
  
Trzeba jeszcze doregulować docisk i napięcie linki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz